ALKOAUTO - przekonaj się osobiście

Tematyką projektu jest bezpieczeństwo na drogach ze szczególnym uwzględnieniem problemu nietrzeźwości młodych kierowców. Pokazujemy naszym rówieśnikom – młodym kierowcom jak wielkim zagrożeniem jest prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Istotą naszego projektu było wykonanie elektrycznego pojazdu imitującego opóźnienie reakcji kierowcy podobnej do reakcji po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Rozpoczęliśmy działania od spotkania 10 września 2009 r., na którym szczegółowo rozplanowaliśmy działania. Konstruując „alkoauto” nie tylko dobrze się bawiliśmy, ale też mogliśmy pokazać rówieśnikom jak wielkim zagrożeniem jest jazda pod wpływem alkoholu.

Jesteśmy przekonani, że projekt przyniósł zamierzony skutek, czyli zmniejszy się liczba młodych kierowców decydujących się na jazdę pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.

Zwróciliśmy uwagę na problem nietrzeźwości na drogach młodych kierowców i powodujemy reakcję wśród młodych pasażerów.

Wierzymy, że nasze działania będą miały wymiar profilaktyczny dla młodszych od nas uczniów. Że wielu z nich zapamięta film i będzie zwracało uwagę na trzeźwość, gdy dorośnie do prowadzenia samochodu.

Widowiskowość „alkoauta” zwróciła uwagę mediów, a tym samym idea projektu została pokazana większej liczbie osób, co powinno zmieniać przekonania społeczne.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowej Agencji Programu MŁODZIEŻ.